راهنمای رده سنی مخاطبین

برای اینکه فیلم ها و سریال ها برای رده سنی های مختلف مناسب باشد معمولا این محصولات را با حروفی دسته بندی میکنند تا اگر محتوای ارائه شده برای افراد خارج از محدوده سنی آسیبی به همراه نداشته باشد.فیلم های منتشر شده در فیلمکیو بر اساس استاندارد انجمن فیلم سینمایی آمریكا دسته بندی شده است تا با خیال راحت بتوانید محتوای ارائه شده را دانلود و تماشا کنید. در لیست پایین معنی انواع دسته بندی ها را برای شما توضیح داده ایم:

 

G General Audience به معنی تماشگران عمومی است كه همه سنین قادر به تماشای این فیلم ها می باشند، و به این معنی است كه فیلم چیزی را شامل نمی شود و حتی خطری برای بچه های جوان هم ندارد.
PG Parental Guidance Suggested به معنی تصمیم گیری با والدین است كه ممكن است مواردی برای بچه ها مناسب نباشد، و به این معنی است كه والدین ممكن است دوست نداشته باشند بچه های جوانشان این سری فیلم ها را ببینند و ممكن است مسئله ای هم نداشته باشد.
PG-13 Parents Strongly Cautioned به معنی تذكر قاطع به والدین است كه بعضی موارد برای بچه های زیر ۱۳ سال نامناسب است و والدین باید برای اجازه دادن به بچه های جوان ترشان به دیدن این فیلم ها دقت نمایند. این فیلم ها حاوی صحنه های عشقی و برهنگی نیستند؛ فقط حاوی مقداری صحنه عشقی معمول(بوسه) و شاید مواد مخدر می باشند.این فیلم ها بیشتر حاوی صحنه ها ی خشن میباشند.
R Restricted-Under 17 به معنی بچه های زیر ۱۷ سال باید با والدین همراه باشند و یا شخص بزرگتری سرپرست آنها باشد و به این معنی است كه هیئت تشخیص داده است كه موارد این فیلم ها برای بزرگ سالان است و والدین بیشتر از فرزندانشان ترغیب می شوند كه این فیلم ها را ببینند. همچنین ممكن است رتبه R به معنی های دیگری باشد، فیلم حاوی كلمات ركیك، خشونت، صحنه های عشقی و نمایش استعمال مواد مخدر است.
NC-17 No One 17 and Under به معنی هیچ شخص ۱۷ سال و زیر ۱۷ سال قادر به تماشای این نوع فیلم ها نمی باشد، ممكن است فیلم حاوی مناظر واضح صحنه های عشقی و یا كلمات ناخوشایند و یا خشونت زیاد و یا تمام موارد باشد. درجه NC-17 بر این دلالت ندارد كه فیلم ضد اخلاقی است.
NR Not Rated گروه بدون رده یا NR فیلم هایی که درجه بندی نشده باشند در این رده قرار می گیرند. معمولاً خانواده ها از این فیلم ها استقبال نمی کنند!

رده سنی سریال ها

TV-Y برنامه هایی که این نشان را دارند طوری طراحی شده اند که برای تمامی کودکان مناسب می باشند
TV-Y7 این برنامه برای کودکان ۷ سال و بالاتر طراحی شده است.
برنامه هایی که در این رده قرار میگیرند بیشتر برای بدست اوردن مهارت های تکاملی مورد نیاز کودکان،برای تمایز بین باور و واقعیت می پردازند
TV-G اکثر والدین برنامه های این رده را برای تمامی سنین مناسب میدانند.
در برنامه های این رده از خشونت و کلمات رکیک استفاده نمی شود
TV-PG این برنامه شامل مطالبی می باشد که ممکن است والدین برای کودکان نامناسب بدانند.
این برنامه دارای اندکی کلمات رکیک و همچنین تاحدی محتوای جنسی می باشند
TV-14 اکثر والدین برنامه های این رده را برای سنین زیر ۱۴ سال مناسب نمیدانند.
TV-MA این برنامه برای مخاطبین بزرگسال طراحی شده و مناسب افراد زیر ۱۷ سال نمی باشد.
برنامه های این رده معمولا شامل محتوای قوی و مکرر جنسی، خشونت افراطی و یا هر دو می باشند